Červen 2010

Komunismus

3. června 2010 v 12:23 | T0M@$Bite
KOMUNISMUS
Komunismus je nápad jak společnost by měla pracovat a být organizovaná.Komunismus je druh socialismu, který říká, že to tam by nemělo být společenská postavení nebo státy.Komunismus říká že lidé země by měli všichni vlastní nástroje, továrny a farmy, které jsou zvyklé na zboží produkce a jídlo. Společenská organizace být založený na společném vlastnictví výrobních prostředků.
Podle komunistických spisovatelů a myslitelů, branka je pro pracovníky vzít kontrolu nad továrnami a obchod a k věcem podílu s lidmi jak oni potřebovali je. Lidi, kteří dělali vlastní zemi, továrny a jiné části ekonomiky to být používán vytvořit nové věci (jací socialisté a komunisté voljai "výrobní prostředek") by musel sdílet tyto věci se všemi lidmi.
Vláda by se ujistila že každý měl co oni potřebovali (nazýval socialistu stádiem), dokud ne každý rozuměl jak k podílu správná cesta (volala plný nebo pravdivý komunismus). Jestliže země byla monarchie, to by se stalo republikou s každým mít stejná práva. Nakonec, jednou tam byl pravdivý komunismus, tam by byla žádná potřeba některého vláda od lidí by sdílela to a se snášela pracováním spolu v malých skupinách pracovníků rady běží dobrovolníky.
Toto je stará myšlenka, ale to stalo se populární po francouzské revoluci a jiných lidových hnutích v Evropě v časném 1800s.

Spory

Mnoho lidí psalo jejich vlastní myšlenky na komunismus. Vladimir Lenin Ruska myšlenka, která tam musela být skupina těžce pracujících revolucionářů (volala předvoj) vést socialistickou revoluci celosvětový a vytvořit komunistickou společnost všude. Leon Trotsky, také z Ruska, argumentoval, že socialismus musel být mezinárodní, a to wasn't důležitý nutit to se stát nejprve v Rusku. On také neměl rád Josefa Stalin, kdo se stal vůdcem SSSR po Lenin smrti v 1924. Dokonce ačkoli on byl prohozený převzít vládu po Lenin, Trotsky byl vykopnut Sovětského svazu Stalin v 1940, a pak zabil. Toto polekalo mnoho lidí a množství komunistů dohadovala se o zda toto mělo pravdu a jehož nápady by měly být následovány.
Stalin si myslel, že to bylo důležité dělat komunismus silný v Sovětském svazu nejprve, pak rozšířil to po celém světě když to bylo silnější. Mnoho komunistů (jako Leon Trotsky) říkal, že Stalin nebyl skutečný komunista, protože originální myšlenka na komunismus potřebovala malé skupiny hlasování pracovníků a rozhodování na věcech spolu a Stalin neměl rád hlasování nebo demokracii.
Mao Zedong Číny si myslel, že rolníci (chudé farmařící osoby) byly více důležité pro revoluci v Číně než dělnická třída (lidi, kteří pracovali v továrnách nebo v obchodech), protože tam byl tak mnoho více je v Číně. Maova verze komunismu je obvykle nazývána Maoism nebo Mao Zedong myslel si. Po smrti Stalin v 1953, Mao viděl sebe jako vůdce celosvětového komunismu, než on umřel v roce 1976. Dnes čínská vláda je ještě ovládána komunistickou stranou, ale oni vlastně mít co je nazýváno smíšeným hospodářstvím a oni si půjčovali mnoho věcí z kapitalismu. Ne mnoho lidí v Číně dnes následuje Maoism, ale revolucionáři v jiných zemích jako Peru a Nepál má rád jeho nápady a je zkoušející dělat jejich vlastní země Maoist.

Symboly a kultura

Červená barvy je symbol komunismu ve světě. Červená pět-špičatá hvězda někdy také kandiduje na komunismus. Kladivo a srp je dobře známý symbol komunismu a byl na vlajkách mnoha komunistických zemí (viz vrchol článku). Někteří komunisté také rádi používají obrazy slavných komunistů od historie takový jako Marx, Lenin, a Mao Zedong jako symboly celé filozofie komunismu.
Píseň volala Internationale byl mezinárodní píseň komunismu. To má stejnou hudbu všude, ale slova k písni jsou přeložená do mnoha jazyků.
Tam je také zvláštní druh umění a architektury nalezené v mnoha komunistických a bývalých komunistických zemích. Obrazy dělané ve stylu socialistického realismu jsou často dělány pro propagandu k přehlídce ideální verze země je lidé a politický vůdce. Umění dělané ve socialistovi styl realismu, takový jak hry, filmy, romány a obrazy se ukážou hard-working, šťastný, a well-fed tovární pracovníci a farmáři. Filmy, hry a romány v tomto stylu často řeknou příběhům o pracovnících nebo vojácích, kteří se obětují pro dobrý země. Obrazy často ukazovaly hrdinné portréty vůdce nebo krajiny ukazovat obrovská pole pšenice. Stalinist architektura měla reprezentovat sílu a slávu státu a jeho politického vůdce. Někteří nekomunistové také užijí si tohoto druhu umění.Po dlouhé době zpět

3. června 2010 v 12:11 | T0M@$Bite |  Moje kecy :-)
Ahojky takže jak víte dlouho sem se tu neobjevil protože vážně nebyl bylo to ve škole skoro každý den nějaké zkoušení nebo testy a nejhorší je tento týžden protože se rozhoduje o známkách na vysvedčení kvůli toho že já jedu příští týden  do školy v přítodě a jak se vrátím tak už bude po uzavírání klasifikace. Mno doufám že už se tady budu obejvovat častě ale většinou tady budu dávat předpřivané članky tak se mějte a napište mi do komentů kampak jedete na prázdniny nebo jestli pojedete tajky do školy v přírodě a kam my jedeme do školy v přírodě je to CHATA SVOBODA Ostravice je to okres frýdek Místek a je to v Beskydech a mám 100ˇ% slíbeno že půjdeme na Lysou horu takže se máme na co těšit.Doufám že se mi to pondělka nic nestane doufám že neschytám žádny kašel nebo rýmu.takže se mějte hezky a pište nejaké komenty vidím podle návštevnosti že tady chodíte ale chtělo by to přidat i nějaké komenty.No jak vidím tak sem se docela rozpesla tak já už budu končite tak se mějte hezky :-)
Váš administrátor:-)