Prosinec 2008


Vánoční SMSky

22. prosince 2008 v 18:53 | tom

Přišel mi ježíšek nadělit smůlu. Že ji měl dost, dal mi ji fůru. Povídám Ježíšku, co takhle štěstí? Listoval v seznamu, pak mi dal pěstí. Tak šťastné a veselé!

Zatím, co jsi klidně spal Ježíšek na okno zaklepal. Ozdobil vánoční stromeček, pod něj ti nadělil dáreček. Veselé Vánoce přeje…

Nebe je poseto tisici hvezdickami. Zrovna jedna pada, rychle si neco prej. Hlavne stesti a lasku v roce 2007 mej

Lzicku hrdosti, hrnicek radosti, kotlik uspechu, jezirko penez, more stesti, ocean zdravi a cely vesmir lasky Vam do noveho roku preje Rybka

Jak na Novy rok, tak po cely rok, proto do noveho roku udelej pravou nohou krok. At stesti, zdravi a lasky mas dost. A kazdy Ti udela jen radost!

Az te pot studeny po tele zamrazi a zhava rachejtle pr*el ti rozrazi, az vsechny svaty uslysis hrat, tak bude pozde ti stesti prat. Proto uz P.F.2007

Leti rachejtle do vysky, naplnime kalisky. Hele leti druha, pijem jako duha.

Preji ti 12 mesicu bez nemoci,53 tydnu pohody a stesti,365 dnu bez starosti,8.760 hodin lasky,525.600 minut jedinecnych okamziku a 31.536.000 vterin sexu a extaze!

Stastny novy rok, at chutna ti mok. Hodne sexu, hodne zdravi, at se ti v tom roce dari. To vsechno ti…. preje, zrovna slitla do zaveje, omrzliny ma jak krava, ten Silvestr, ten nam dava.

Na vanocni stromecek povesime zvonecek.A az svicky zaplanou srdce spolu zustanou.Hodne stesti,zdravi a lasky nejen o Vanocich preje…

V krbu ohen plapola, jehlici krasne voni, vladne tu dobra nalada, zvonky krasne zvoni.

Kdyz se lide u stromecku schazi, vzdy mi neco schazi, uz vim! Si to ty a tvuj krasny smich, kdyz vidis snich

Stesti a lasku, radost a nehu at tobe prinese vanocni sen prani me najdes na vlocce snehu, zachyt ji na ruku na Stedry den.

Na Novy rok kulisku, cekam na Te v pelisku

Az vanocni cas nastane a radost pod stromeckem pristane vzpomen v kruhu rodiny, ze jsou taky kamaradi, kteri Te maji radi…... kteri mysli na Tebe

Za oknem sype se snehova nadilka, zaclony provoni anyz a vanilka. Vanocni koledy zpivaji andele, uz jsou tu vanoce stastne a vesele.

Vesele Vanoce Vam chci prat,aby mel clovek cloveka rad,aby jeden druhemu vic stesti pral,aby ten Novy rok 2007 za to stal.To Vam preje

RADOST Z DARKU NA VANOCE MNOHO STESTI V NOVEM ROCE PREJE

Vesele vanoce,pod stromecek balik zdravi,vzacny poklad,jak se pravi.Dobrou pohodu a pevny krok a pak stastny Novy rok preje….Z


Veselé Vánoce

22. prosince 2008 v 18:30 | tom


Krásné svátky vánoční,

pěknou cestu z půlnoční,

od Ježíška velký ranec,

na Silvestra pěkný tanec,

od muziky lehký krok

a pak šťastný nový rok.


Veselé Vánoce a Štastný nový rok 2009 vám přeje správce blogu.


Emailová schránka Seznamu má neomezenou kapacitu

16. prosince 2008 v 19:14 | tom

Emailová schránka Seznamu má neomezenou kapacitu

Seznam naděluje k Vánocům neomezenou kapacitu emailových schránek.
Seznam naděluje k Vánocům neomezenou kapacitu emailových schránek.

/* */Seznam naděluje vánoční dárky předčasně. Uživatelům na všech šesti emailových doménách, jako je například @email.cz, rozšíří zdarma kapacitu schránky na "neomezeně". K rozšíření schránky dojde automaticky u těch emailových účtů, které byly už jednou zvětšeny na 2 GB. Schránky s běžnou velikostí bude možné rozšířit po zaslání sms dle návodu v nápovědě služby.

Neomezeně velká emailová schránka dovoluje přijímat nebo posílat mnohem více emailů, aniž by vzhledem k objemu posílaných dat uživatelé narazili na její kapacitu.
Zvětšení schránky však neznamená, že email odešle nebo přijme nadměrně velké přílohy. Příloha emailu může dosahovat maximálně velikosti 13 MB. S neomezeně velkou schránkou už ale nikdy nebudete muset mazat emaily.

Seznam plánuje další vylepšení

"Zvětšení emailové schránky na neomezenou velikost je jen první z řady vylepšení. Další zajímavé novinky plánujeme již na příští rok," řekl Novinkám Josef Šíma, produktový ředitel Seznamu.
Podle něj by jednou z dalších novinek měla být možnost archivace emailů ve stolním počítači. Tím by se Seznam přiblížil uživatelům, kteří chtějí mít zálohované emaily ve svém počítači nebo notebooku.

Novinkou bude internetová Úschovna

"Pro uživatele, kteří potřebují přenášet větší objemy dat, plánujeme spustit doprovodnou službu našeho emailu s názvem Úschovna," pokračuje Šíma.
Úschovna by měla dovolit uživateli uložit na internetu soubory s kapacitou několik stovek megabajtů. V emailovém účtu by poté odesílatel nastavil emailové schránky svých kolegů nebo přátel, kteří by mohli daný soubor sdílet.
"Služeb, které pracují na podobném principu jako naše připravovaná Úschovna, je mnoho. Naším cílem je však nabídnout uživatelům jednoduše přenášet momentky z dovolené, nebo dovolit pracovním týmům pracovat s velkými dokumenty pomocí internetu," uvedl Šíma.
Díky možnosti nastavení přístupů pomocí emailových adres, se Seznam snaží minimalizovat možné zneužití služby nejrůznějšími piráty, kteří na obdobných službách sdílejí nelegální filmy, hudbu a programy.

Seznam chystá vlastní ICQ

"Stále více si všímáme trendu, kdy uživatelé odpovídají na emaily pouze jednou větou. Abychom umožnili co nejrychlejší komunikaci, připravujeme vlastní komunikační program, který bude pracovat na principu Jabberu," řekl Novinkám Šíma. Jabber je obdoba ICQ.
Uživatel by ke svému instant messaging účtu mohl přistupovat jak pomocí on-line aplikace, tak díky speciálnímu programu ve svém počítači. "Všechny tyto novinky plánujeme na službách, které jsou pro uživatele zdarma," dodává Šíma.
Na Seznamu je v současné době zaregistrováno více než 5,8 miliónu emailových schránek. O oblíbenosti služby svědčí také výhra v anketě Křišťálová Lupa 2008, která oceňuje neoblíbenější projekty českého internetu. V kategorii nejoblíbenější email obhájil Seznam.cz již potřetí své prvenství.

Za pět let roztály na Zemi dva bilióny tun ledu

16. prosince 2008 v 19:12 | tom


Rybářská loď míjí velkou ledovou kru u ústí fjordu Jakobshavns nedaleko grónského Ilulissatu.

Rybářská loď míjí velkou ledovou kru u ústí fjordu Jakobshavns nedaleko grónského Ilulissatu. foto: REUTERS/Bob Strong
/* <![CDATA[ */ fotogallery.fillArray( 0, '', 'http://media.novinky.cz/234/112343-article-u2keh.jpg', 'http://media.novinky.cz/234/112343-gallery-u2keh.jpg', 400, 285, 700, 500, 'Rybářská loď míjí velkou ledovou kru u ústí fjordu Jakobshavns nedaleko grónského Ilulissatu.','REUTERS/Bob Strong','','',''); /* ]]> */
Grónsko, Antarktida a Aljaška. Oblasti s výrazným podílem ledu či celé jím tvořené se pomalu rozpouštějí. Za posledních pět let zde působením nadprůměrně vysokých teplot zmizelo přes dva bilióny tun ledu. Na základě svých satelitních údajů to zjistili vědci z amerického Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku (NASA).
Zpráva, kterou chtějí zveřejnit ve čtvrtek na konferenci v San Francisku, uvádí, že za dramatický úbytek ledové masy může globální oteplování.
Největší ztráta ledu byla zaznamenána v Grónsku, a to přes bilión tun. Podle geofyzika z NASA Scotta Luthckeho se navíc rozpouštění stále zrychluje. Údaje sice nezachycují celý letošní vývoj v Grónsku, ale dle Luthckeho vyjádření je již nyní patrné, že úbytek ledu nebude tak velký, jako tomu bylo minulý rok.
Relativně optimistické informace poskytly satelity NASA také o Aljašce. Zde od roku 2005 došlo k mírnému nárůstu povrchového ledu, zejména kvůli silnému a častému sněžení. Od roku 2003 Aljaška nicméně ztratila 400 miliard tun ledu.
Úbytek povrchového ledu se také podílí na zvyšování hladiny světových oceánů. Zatímco v roce 1990 nemělo oteplování v Grónsku na mořskou hladinu žádný vliv, nyní výpočty podle dalšího experta z NASA Jaye Zwallyho prokázaly, že tání grónského ledu zvyšuje hladinu oceánů zhruba o půl milimetru ročně. Celkově se působením globálního oteplování zvýšila za posledních pět let úroveň vody v oceánech o pětinu palce (tedy asi půl centimetru).
Co se týče tání ledovců, vyhlídky v žádném případě nejsou optimistické. "Nelepší se to. Oteplování se stále zvyšuje a situace se nezmění," řekl Zwally. V některých oblastech Arktidy severně od Aljašky teploměry letos na podzim zaznamenaly o devět až deset stupňů vyšší teploty, než je dlouhodobý průměr.

Oteplováním se uvolňuje také metan

S oteplováním navíc nedochází jen k tání ledu, ale zároveň k uvolňování nebezpečného metanu. Ten se řadí k mnoha činitelům, jež mají na svědomí takzvaný skleníkový efekt.
Podle jedné ze studií vyšší teplota vody způsobuje tání trvale zmrzlé půdy, čímž se dostává metan do ovzduší. Podle další studie se v ledovcích u Sibiře nacházejí metanové kapsy, které se táním narušují.
Jak uvádí profesor Igor Semiletov z Aljašské univerzity ve Fairbanksu, množství metanu ve Východosibiřském moři a moři Laptěvů je desetkrát vyšší než v polovině 90. let.